REKLAMA

Blokują pomoc dla polskich firm! Bosak: Wzywamy rząd, żeby zaczął odważnie działać! (VIDEO)

|

Blokują pomoc dla polskich firm! Bosak: Wzywamy rząd, żeby zaczął odważnie działać! (VIDEO)

Komisja Europejska nie wydała rozpatrzyła jeszcze wniosku polskiego rządu o pomocy dla największych rodzimych firm, które zatrudniają ponad 250 pracowników. Zdaniem Krzysztofa Bosaka, kandydata Konfederacji na urząd prezydenta, europejscy biurokraci dokonują eksperymentów na żywym organizmie polskiej gospodarki.

– Dziś chcemy wezwać do działania polski rząd, który przygląda się jak Unia Europejska od miesiąca blokuje pomoc dla dużych polskich firm. W tej chwili złożono już wnioski na pomoc w wysokości 20 miliardów złotych. 25 miliardów złotych to sumaryczna kwota pomocy, którą przewidział dla polskich firm, które zatrudniają ponad 250 pracowników. Komisja Europejska blokuje w tej chwili pomoc dla firm zatrudniających 3,5 miliona polskich pracowników! – zdaniem Bosaka Unia Europejska stosuje różne zasady dla różnych państw – Takie firmy jak Lufthansa czy Air France dostaną już zatwierdzoną przez KE pomoc na kwoty znacznie wyższe nić cała pomoc dużych firm w ramach polskiej gospodarki. (…) Wzywamy rząd, żeby zaczął odważnie działać! Jeżeli KE nie jest w stanie rozpatrzeć polskiego wniosku to może czekamy na decyzję odmowną? Wzywamy rząd, żeby zaczął pomagać polskim firmom! (…) Na żywym organizmie polskiej gospodarki obserwujecie państwo eksperymenty brukselskich biurokratów, którzy wstrzymują się z zaakceptowaniem polskiej pomocy.

Kandydat Konfederacji na urząd prezydenta skrytykował także polityków, a zwłaszcza europosłów tzw. totalnej opozycji, którzy będąc w Brukseli nie zabiegają o wsparcia dla polskich firm, tylko krytykują polską demokrację w kontekście kryzysu wyborczego – Nie czas w tej chwili na latanie ze skargą za granicę. To czas, żeby zabiegać o polskie interesy. Rząd działa nieudolnie, w sposób zachowawczy, boi się Brukseli, ale politycy tej lewicowo liberalnej opozycji niestety nie lepsi. Zamiast zadbać o polskie interesy, latają na skargi do Brukseli. Taki spektakl mamy od lat.


21-05-2020


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.