REKLAMA

Piłkarski mecz Polska-Portugalia U20 w Rzeszowie? Jest na to szansa!

W regionie zostanie rozegrany mecz reprezentacji Polski do lat 20 z Portugalią. Spotkanie to odbędzie się na stadionie w Rzeszowie lub w Mielcu. Nasi piłkarze zagrają w ramach Turnieju Ośmiu Narodów.

d6073c3f57308efcc073457667bfee3c

Foto: PZPN

Na wrzesień planowane są mecze reprezentacji Polski U20. Gospodarze przyszłorocznych Mistrzostw Świata zmierzą się w Turnieju Ośmiu Narodów. 9 września biało-czerwoni zmierzą się z Portugalią. Spotkanie zorganizuje Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. – To wielkie wydarzenie, którego w naszym regionie jeszcze nie było – takimi słowami Prezes Podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba poinformował o decyzji PZPN-u.

Prezes związku będzie starał się o to, by Polacy zagrali z Portugalią w Rzeszowie. Wzięty pod uwagę został również Mielec. Wszystko zależy od tego, czy Uefa wyda zgodę na rozegranie spotkania na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej. Wybór Rzeszowa byłby zdaniem prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej korzystniejszy, ze względu na pojemność obu aren. W Rzeszowie będzie mogło zasiąść na trybunach niemal 13 tysięcy widzów, podczas gdy w Mielcu tylko niecałe 7 tysięcy.

Jedynie dwa stadiony na tą chwilę spełniają wymogi organizacji meczu. Mielec jest już gotowy, ale w tym przypadku pomieścił by około 6 tysięcy kibiców. Wierzymy, że chętnych będzie co najmniej drugie tyle, dlatego chcielibyśmy zorganizować ten mecz w Rzeszowie, ale trzeba poczynić jeszcze sporo prac, by przyjąć reprezentację w stolicy naszego regionu – mówił Prezes Golba.

Obok Polski i Portugalii, w turnieju zobaczymy także reprezentacje: Niemiec, Włoch, Anglii, Szwajcarii i Czech. Portugalczycy są podwójnymi mistrzami świata U20 i uczestnikami mistrzostw, które odbędą się niebawem w Polsce.

Przed dwoma laty młodzieżowa reprezentacja Polski grała w Rzeszowie. Nasza drużyna bezbramkowo zremisowała na Stadionie Miejskim w Rzeszowie ze Szwajcarią. Spotkanie oglądało ponad 12 tysięcy kibiców.

polska-portugalia

Źródło: podkarpackizpn.pl

08-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.